Зустріч з воїнами-афганцями

Війна в Афганістані розпочалася 1979-го року і  тривала до 1989-го, майже 10 років. Участь у ній взяли 160 тис. 375 військовослужбовців, понад 3000 з яких загинули, 72 зникли безвісти, близько 4000 отримали інвалідність.
Минув 31 рік після виведення військ з території Афганістану, та не стерлася людська пам’ять про цю війну.
До дня вшанування учасників бойових дії на території інших держав 13 лютого в школі було проведено зустріч з воїнами-афганцями на тему: «Палаючий вітер Афганістану». На заході були присутні ветерани Афганської війни: Басалига С.І. , Перекос Я.В. та Котовський О.П. В підготовці заходу взяли участь біблотекар Кумарівської ЗОШ Басалига В.В. та бібліотекар Кумарівської сільської бібілотеки Новошицька Л.О, яка допомогла також з виставкою літератури з цієї теми.

Ветераниі розповіли учням про свої військові будні, в яких було все: і кров, і сльози, і справжня дружба, і товариська підтримка. Саме такі хлопці до останнього подиху виконували свій військовий обов’язок, довели, що слово патріотизм – це не пусті лозунги, це дійсна любов і відданість Вітчизні. Особливо зацікавив дітей солдатський альбом, яки показав Котовський О.П. Учні побачили фотографії тих років, доторкнулися до справжньої історії.

Війна, незважаючи на всю її жорстокість, не тільки розлучає, але й поєднує людей – тих, хто пройшов її дорогами, у кого є спільні спогади, – братні почуття зв’язують їх на все життя.

Наприкінці зустрічі старшокласники дякували ветеранам – афганцям за мужність, героїзм і безмежну відданість рідному народові, бажали міцного здоров’я та мирного неба та подарували власноруч зроблені сувеніри.