Біліотека

35 річниця Чорнобильської трагедії

 З кожним роком все далі відходять у минуле події, пов’язані з аварією на Чорнобильській АЕС, – найбільшою у світі техногенною та екологічною катастрофою. Утім, до цієї теми ще неодноразово будуть звертатися політики, вчені, медики… А для чисельної армії переселенців і власне самих ліквідаторів Чорнобиль назавжди залишатиметься незагоєною раною.

  У одній із книг, а саме у книзі «Чернобыль. Неизвестные подробности катастрофы» автор згадує: «За декілька років до катастрофи геодезисти виявили в Чорнобилі вертикальні зміщення фундаменту четвертого блоку. В жовтні 1985 р. дирекція ЧАЕС звернулась в Інститут фізики Землі з проханням з’ясувати причини нестабільності фундаменту. Відрядження Євгенія Барковського, наукового співробітника Об’єднаного інституту фізики була запланована на початок травня, трагедія трапилась 26 квітня…

За переконаннями дослідників, основна передумова аварії була створена ще при будівництві станції, зведеної над місцем перетину двох розломів земної кори. Багатолітні дослідження Євгенія Барковського показали, що саме над розломами найчастіше всього рвуться трубопроводи і кабелі міських комунікацій, падають літаки, сходять з рейок поїзди і тонуть кораблі. Виною всьому так звані локальні гравітаційні удари, плід життєдіяльності тектонічних розломів.»
        Основний тягар робіт, щодо подолання наслідків Чорнобильської катастрофи ліг на плечі військових. Солдатськими руками в Чорнобилі зроблено таку роботу, яку просто важко виміряти.

Про події тих днів можна ще раз згадати, скориставшись матеріалами, які підготувала наша бібліотека.