Євроатлантична інтеграція

Кабінет Міністрів України 30 вересня затвердив своїм розпорядженням план заходів на 2020 рік щодо реалізації Концепції вдосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2017-2020 роки. Проект плану розроблено Держкомтелерадіо спільно з Міністерством культури та інформаційної політики.

Метою заходів є підвищення рівня підтримки громадянами України державної політики у сфері євроатлантичної інтеграції та рівня довіри до НАТО як до інституції, яка відіграє ключову роль у зміцненні міжнародної безпеки. Як зазначається у пояснювальній записці до проекту розпорядження, для України проблема забезпечення стабільного громадського консенсусу довкола стратегії євроатлантичної інтеграції є досить складною. Суспільна підтримка курсу на євроатлантичну інтеграцію є нестійкою через неналежний рівень поінформованості щодо НАТО. За такої ситуації масова суспільна свідомість є вразливою до різноманітних маніпуляцій, внутрішніх і зовнішніх впливів. Гострота проблеми зумовлює необхідність ефективного інформаційного супроводження курсу на інтеграцію України до НАТО.

Планом, зокрема, передбачено проведення інформаційно-роз’яснювальних кампаній про зміцнення обороноздатності України за підтримки НАТО, реформування сектору безпеки та оборони на прикладах впровадження стандартів та принципів НАТО, а також про невійськову співпрацю Україна-НАТО. Серед іншого для підвищення рівня розуміння та довіри з боку молоді до засад, принципів, політики та діяльності НАТО заплановано проведення низки тематичних заходів – лекцій, уроків, диспутів, конкурсів творчих робіт, інформаційних марафонів тощо.

На допомогу вчителю

Корисні посилання

  • Сайт Україна-НАТО (https://ukraine-nato.mfa.gov.ua/ukrayina-nato);
  • УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №43/2017 Про Концепцію вдосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2017- 2020 роки (https://www.president.gov.ua/documents/432017-21350)

«НАТО: СВІЙ чи ЧУЖИЙ?» — це багатосерійний документальний фільм, метою якого є з’ясувати: чим є насправді Північно-Атлантичний альянс?