ЗНО

НМТ-2023

ВР ухвалила модель НМТ за схемою 2+1

Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроєкт,  що дозволить Міністерству освіти і науки провести вступну кампанію за результатами національного мультипредметного тесту.

За відповідне рішення проголосувала більшість народних депутатів під час засідання парламенту 23 лютого.

Національний мультипредметний тест включатиме три навчальні предмети – українську, математику та предмет за вибором вступника: історія України, іноземна мова, біологія, фізика або хімія.

Вступ дітей з ТОТ до навчальних закладів можна переглянути за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/1P3V2IksuHU1ddDUaLi4v1dRSiaJGKM61?usp=sharing

Для вступу на бакалаврський (магістерський – для медицини) рівень вищої освіти цьогоріч абітурієнтам потрібно буде пройти національний мультипредметний тест (НМТ). Минулого року вступникам було запропоновано скласти лише обов’язкові предмети. Цьогоріч інструмент оцінювання доопрацьовано.

НМТ міститиме три блоки завдань, два з яких – обов’язкові, а третій – на вибір вступника. Обов’язкові навчальні предмети – українська мова й математика, а на вибір – історія України, одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, хімія та фізика. Предмет, тестування з якого вступник бажатиме пройти на вибір, він зазначатиме під час реєстрації для участі в НМТ. 

Із міркувань безпеки ухвалено таке рішення: НМТ проходитиме в один день. Тестування триватиме 180 хвилин, отже, на кожний блок відведено по 60 хвилин. Зауважимо, що учасники зможуть самостійно розподіляти свій час, тож ті з них, хто швидше виконає завдання з української мови або математики, зможе довше попрацювати над блоком з предмета на вибір.

Після завершення виконання всіх завдань НМТ кожен учасник отримає інформацію про кількість тестових балів за кожний блок. Для конкурсного відбору будуть використовувати результати виконання кожного блоку, переведені в шкалу 100–200 балів. Таблиці переведення Міністерство освіти і науки затвердить завчасно. Отже, одразу після тестування учасник знатиме не тільки кількість набраних ним тестових балів, а й зорієнтується в тому, якими є його результати для вступу. Для всіх спеціальностей буде встановлено коефіцієнти до результатів кожного блоку НМТ. Інформація про значення цих коефіцієнтів міститиметься в Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2023 році. Цей документ буде затверджено невдовзі. Для отримання результату за шкалою 100-200 балів з кожного блоку НМТ потрібно набрати не менше 10% від загальної кількості тестових балів.

Реєстрація для участі в оцінюванні проходитиме у квітні. Український центр оцінювання якості освіти забезпечить безпаперову реєстрацію. Вступники матимуть змогу скористатися спеціальним сервісом на сайті цієї установи.  Усі етапи реєстрації будуть докладно описані на сайті Центру.  

Наразі передбачено проведення двох сесій НМТ: основної і додаткової. Основна проходитиме в червні, додаткова – в червні – липні. У додатковій сесії тестування зможуть узяти участь ті вступники, які з поважних причин не пройшли тестування під час основної сесії. 

Як і в минулому році, НМТ відбуватиметься в спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях закладів освіти – тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ), створених у населених пунктах як в Україні, так і за її межами. Про те, у яких саме країнах проходитиме оцінювання, ми повідомимо згодом. Ворог продовжує атакувати наші міста, тож, як і минулого року, тестування призупинятимуть під час повітряних тривог і продовжуватимуть лише після повернення учасників і працівників ТЕЦ із укриттів.  

Учасники зможуть самостійно вибирати третій предмет НМТ. Він буде універсальним, тобто абітурієнт зможе вступити на будь-яку спеціальність із тим предметом, який він вибрав. Утім для вступу на різні спеціальності до результатів НМТ буде застосовано різні коефіцієнті. Якщо абітурієнт  вступатиме на правничий напрям підготовки – більшу вагу матиме результат з історії України, аніж з біології, а на медичний – навпаки. 

У тестуванні з історії України у 2023 році учасники працюватимуть із завданнями, що стосуватимуться подій другої половини XVI – початку ХХІ ст.

У тестуванні з іноземних мов не буде завдань з відкритою формою відповіді, як не буде і завдань з аудіювання. Принагідно зауважимо: Український центр оцінювання розвиваємо тестову платформу, тож подібні завдання обов’язково стануть  доступними на ній у майбутньому. 

Як і минулого року, під час роботи з тестами з математики вступники зможуть користуватися довідковими матеріалами. 

Український центр оцінювання якості освіти не пізніше травня 2023 року підготує демонстраційні варіанти всіх блоків НМТ, тож учасники зможуть ознайомитися з форматом тестування і попрактикуватися у виконанні завдань. 

Замість результатів НМТ 2023 року можна буде скористатися результатами НМТ 2022 року або результатами ЗНО 2021 чи 2020 року.

Цьогоріч здобувачі повної загальної середньої освіти не проходитимуть державну підсумкову атестацію.

Усі вступники до магістратури на основі ступеня бакалавра складатимуть Єдиний вступний іспит (ЄВІ), у якому будуть два блоки: тест загальної навчальної компетентності (ТЗНК) і тест з іноземної мови (англійської, німецької, французької, іспанської). Також для вступу на спеціальності 05 Соціальні та поведінкові науки, 06 Журналістика, 07 Управління та адміністрування, 08 Право, 28 Публічне управління та адміністрування, 29 Міжнародні відносини потрібно буде скласти Єдиний фаховий вступний іспит (ЄФВВ). 

ЗНО – 2022

Спрощена вступна кампанія 2022: яким буде мультипредметний онлайн-тест замість ЗНО

 5390 1 31.03.2022106Shares

facebook-white sharing button
twitter-white sharing button

Мультипредметний онлайн-тест замість ЗНО складатиметься з трьох предметів. Його формуватимуть на основі тієї ж програми, що й готували тести для ЗНО.

24 березня Верховна Рада проголосувала за законопроєкт №7132. Він передбачає скасування у 2022 році державної підсумкової атестації (ДПА), ЗНО, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування (складаються під час вступу на магістратуру). Ці та інші випробування скасовуються лише на 2022 рік.

Український центр оцінювання якості освіти працює над альтернативою — мультипредметним онлайн-тестом (українська мова, історія України, математика).

«У перші тижні війни рішення про повне скасування ЗНО не отримало підтримки серед парламенту. Тоді як виші підтримували скасування ЗНО та хотіли вступні іспити. Але вступні іспити створюють навіть більше небезпеки, адже треба фізично їхати в університет. Плюс це не відповідає критерію справедливості та довіри до результатів. 

Тому Міносвіти почали шукати інший формат. Нинішню пропозицію з мультипредметним тестом більшість вишів сприйняли», — каже Інна Совсун.

Яким буде мультипредметний онлайн-тест для бакалаврату

Інна Совсун пояснює: цей тест потрібен для вступу на бюджет, це простіший аналог ЗНО. Тест з трьох предметів складатиметься в один день. Включатиме по 20 завдань закритого типу з української мови, математики та історії України. Скласти його можна буде у пунктах тестування протягом 10 днів (щодня будуть різні варіанти тестів). Питання на основній тієї ж програми, за якою випускниці та випускники готувалися до ЗНО.

Вага результатів з кожного предмету буде відрізнятися. Теоретично можна буде більш сфокусовано обирати технічні чи гуманітарні спеціальності залежно від результатів кожного з блоків тесту.

Тест планується на липень. Але залежатиме усе від перебігу війни.

«Таким чином не будемо тримати в одному місці багато абітурієнток та абітурієнтів. Тест не буде глибоким і комплексним з того чи іншого предмету. Скоріше — на загальну ерудицію, аби зрозуміти загальний рівень підготовки», — каже народна депутатка.

Для вступу на контракт потрібна буде заява та мотиваційний лист.

«Проблеми зі справедливістю кампанії можуть виникнути. Але навряд чи можна було запропонувати інше рішення, яке б задовольнило усіх. На жаль, війна — це війна. Такі рішення доводиться приймати. Треба розуміти, що багато що ще може змінитися. Можливо, не вийде провести навіть мультипредметний тест», — додає Інна Совсун.

Медична та військова спеціальності, коледжі та магістратура

На військові спеціальності прийматимуть за правилами самих військових закладів, пише Інна Совсун. А на медичні спеціальності планують зробити однакові умови для вступу на контракт та бюджет через високі вимоги до вступників.

У коледжі:

Магістратура для правників-бюджетників: тест з 3 предметів (іноземна мова, право та тест навчальної компетентності) + мотиваційний лист.

Магістратура для решти спеціальностей: тестом навчальної компетентності та мотиваційний лист. Контрактникам достатньо буде лише листа. Усі тестові завдання також будуть закритих форм.

ОСНОВНА СЕСІЯ ЗНО-2022 ВІДБУДЕТЬСЯ З 23 ТРАВНЯ ДО 17 ЧЕРВНЯ, РЕЄСТРАЦІЯ РОЗПОЧНЕТЬСЯ 1 ЛЮТОГО

Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року відбудеться з 23 травня до 17 червня. Відповідні дати затверджено наказом Міністерства освіти і науки України № 1166 від 2 листопада 2021 року.

Реєстрація осіб для участі у ЗНО триватиме з 1 лютого до 9 березня. Керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНО до 1 березня.

Не пізніше 29 квітня у зареєстрованих учасників з’явиться можливість завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.

Тестування основної сесії ЗНО-2022 відбудуться за таким графіком:

  • фізика – 23 травня;
  • хімія – 26 травня;
  • українська мова, українська мова і література – 31 травня;
  • математика, математика (завдання рівня стандарту) – 3 червня;
  • іспанська, німецька, французька мови – 6 червня;
  • англійська мова – 7 червня;
  • історія України – 10 червня;
  • географія – 14 червня;
  • біологія – 17 червня.

Інформацію про результати основної сесії ЗНО з усіх навчальних предметів буде розміщено на інформаційних сторінках учасників тестування до 30 червня.

Водночас пробне ЗНО-2022 відбудеться 19 та 26 березня. Реєстрація для участі у ньому триватиме протягом 5-22 січня. Зареєструватися можна буде на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Пробне тестування з української мови, української мови і літератури відбудеться 19 березня. А з історії України, математики, математики (завдання рівня стандарту), біології, географії, фізики, хімії, а також з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької та французької) – 26 березня. У день проведення пробного ЗНО кожен зареєстрований учасник може скласти тест з одного навчального предмета.

Результати пробного ЗНО-2022 для осіб, які введуть свої відповіді на спеціальному сервісі, буде оприлюднено на їхніх інформаційних сторінках 25 березня з української мови, української мови і літератури, 1 квітня – з інших навчальних предметів.

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання є платною послугою для учасників та неприбутковою для організаторів і проводиться за кошти фізичних і юридичних осіб. Вартість тестування буде визначено регіональними центрами оцінювання якості освіти до 20 грудня 2021 року.

Пробне ЗНО допоможе ознайомитися з організаційними умовами проведення тестування, особливостями роботи з бланками відповідей, структурою та змістом тестових зошитів, а також з’ясувати рівень своїх навчальних досягнень і, як наслідок, уникнути зайвого хвилювання та зосередитися під час основної сесії саме на виконанні тестових завдань.

ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ У ФОРМІ ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ

Результати зовнішнього оцінювання із чотирьох навчальних предметів зараховуються як результати державної підсумкової атестації (за шкалою 1–12 балів) за освітній рівень повної загальної середньої освіти  для учнів (слухачів, студентів) закладів загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які в 2021 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти:

  • українська мова (усі завдання сертифікаційної роботи) або української мова і література (субтест “Атестаційні завдання”);
  • математика;
  • історія України (субтест “Період XX – початок XXI століття”) або іноземна мова – за вибором здобувача освіти;
  • один з навчальних предметів (історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).

Учням, які виберуть для проходження державної підсумкової атестації математику та/або іноземну мову, оцінка ДПА (за шкалою 1–12 балів) буде визначатися залежно від рівня, на якому вони цей навчальний предмет вивчали:

  • для тих, хто вивчав математику та/або іноземну мову на профільному рівні, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту та профільного рівня;
  • для тих, хто вивчав математику та/або іноземну мову на рівні стандарту, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту.

Пробне ЗНО-2022

Реєстрація для участі в пробному ЗНО-2022 триватиме протягом 5-22 січня 2022 року на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.

У 2022 році пробне зовнішнє незалежне оцінювання відбудеться:

19 березня з української мови, української мови і літератури;
26 березня з історії України, з математики, з математики (завдання рівня стандарту), з біології, з географії, з фізики, з хімії, а також з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької та французької).
У день проведення пробного тестування кожен зареєстрований учасник може скласти тест з одного навчального предмета.

Як зазначається на сайті Українського центру оцінювання якості освіти,

Пробне тестування є важливою складовою підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання.

Радіо Трек: НОВИНИ. Джерело: https://radiotrek.rv.ua/news/probne-zno-2022-vartist-ta-detali-testuvannya_281583.html

Особи, які зареєструються для участі в пробному тестуванні, матимуть можливість:

  • ознайомитись із стандартизованими тестами, що відповідають вимогам Програм, характеристикам і структурі сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року;
  • виконати пробний тест і попрактикуватися в заповненні бланків відповідей;
  • дізнатися правильні відповіді до завдань пробного тестування, що будуть розміщені на сайті Українського центру оцінювання якості освіти у визначений час;
  • отримати результат пробного тестування за допомогою спеціального сервісу (за бажанням);
  • психологічно налаштуватися на проходження зовнішнього незалежного оцінювання;
  • навчитися ефективно розподіляти час;
  • оцінити свій рівень навчальних досягнень.

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання є платною послугою для учасників та неприбутковою для організаторів і проводиться за кошти фізичних і юридичних осіб. Вартість одного тестування для одного учасника оголошено на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.