День пам’яті жертв політичних репресій

Жалоба і пам’ять. Мабуть, саме такими двома словами можна описати цей день.

День пам’яті жертв політичних репресій – це своєрідний щорічний “урок пам’яті”. Цього дня по всій країні відбуваються жалобні акції та пам’ятні заходи. Люди згадують і віддають данину поваги загиблим унаслідок політичних репресій. А таких, на жаль, у нашій історії було дуже багато.

Ми пам’ятаємо!

День пам’яті відзначається щороку третьої неділі травня.

Хронологія є такою. У жовтні 2000 року указом президента України Леоніда Кучми День пам’яті жертв голодоморів, який відзначали кожної четвертої суботи листопада, перейменовували на День пам’яті жертв голодомору і політичних репресій.

За чотири роки, 15 липня 2004 року, Кучма своїм указом встановив назву: “День пам’яті жертв голодоморів і політичних репресій”.

У травні 2007 року президент України Віктор Ющенко своїм указом розвів дні пам’яті жертв голодоморів і політичних репресій у часі.

Тепер День пам’яті жертв голодоморів – це четверта субота листопада. Ну а День пам’яті жертв політичних репресій, як вже було згадано вище, припадає на третю неділю травня.

Цей день встановлено

З метою вшанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам’яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства“.

Досі точну кількість жертв тоталітарного режиму визначити неможливо!

Документальний фільм “Місце під соснами” про ті страшні події можна переглянути за посиланням: