9 листопада – День української писемності та мови

9 листопада наша країна святкує День української писемності та мови. Це свято було започатковано Указом президента України № 1241/97 від 6 листопада 1997-го. Традиційно цього дня всіх українців запрошують написати Всеукраїнський диктант національної єдності і перевірити свої знання.
За православним календарем 9 листопада вшановують пам’ять Преподобного Нестора-Літописця – послідовника Кирила і Мефодія. Вважається , що Нестор Літописець став прабатьком української писемної мови.
4 листопада учні 10 та 9 класів створили книжкову інсталяцію “Я люблю українську мову”.

5 листопада для учнів 1-4 класів класоводи підготували та проведи класні години під загальною назвою “День української писемності”. А учні 2 класу презентували вірши про мову та Україну.

6 листопада відбувся конкурс- презентація постерів “Нестор Літописець: відоме та маловідоме”, під час якого учні 8-11 класів представили свої творчі доробки.

Так, учні 8 класу представили історію життя Нестора Літописця в картинках, учні 9 класу ознайомили присутніх з біографією відомої особи, десятикласники повідомили яким чином збережена память про Нестора Літописця в історичних пам’ятках, а учні 11 класу досліджували значення творчості відомого історика для сучасної молоді.

7 листопада була проведена інтелектуально-розважальна гра “Хто зверху?” (або хлопці проти дівчат), яка передбачала виконання різноманітних мовознавчих завдань як з української мови, так і з української літератури. Гра пройшла цікаво, учасники проявили свої творчі здібності та зкомунікактивні вміння. Перемогу з невеликим розривом виборала команда дівчат.

Сьогодні, 7 листопада, Україна відзначає ювілей чудового українського письменника, режисера, сценариста, актора, громадського діяча, яскравого представника плеяди шістдесятників − Миколи Степановича Вінграновського. Не залишились і ми осторонь святкувань та вшанування пам’яті видатного українця, нашого земляка.

Микола Вінграновський писав слово «Час» часто з великої літери. Час подарував йому рідкісний шанс лишитися в літературі мольфаром, чаклуном слова. Його поезію і прозу любили і люблять не тільки ровесники, а й молоді. Це ознака справжності.

Микола Вінграновський
Він жив у стані відкритості душі, що було і сумно, і боляче, напевне. Про це він нам уже не розповість.

В бібліотеці – виставка книг поета. У нас перед очима оживала та складна і буремна, проте така творча епоха.Учні старших класів мали змогу ще раз прочитати вірші поета та прослухати зворушливі романси на слова Миколи Вінграновського: «Не говори, не говори…» (музика Анатолія Кульчицького), «Заспіваю твоє ім’я» (музика Анжели Вербицької), «Ходить ніч» (музика О. Богомолець).

Нині душа Поета Вінграновського мандрує дорогами вічності. Вже звідти долинає його голос, світло його очей, промінь його слова.

8 листопада учні школи писали XIX Всеукраїнський радіодиктант національної єдності.

Також відбувся мовознавчий квест “Збережемо наш скарб – рідну мову”, в якому взяли участь учні 7-8 класів. Квест передбачав проходження таких станцій:

  • “Сектетна абетка”,
  • “Майстер слова”,
  • “Ерудит”,
  • “Морфологічні шаради”,
  • “Відшукай”.

Квест пройшов цікаво, динамічно, боротьба йшла на рівних, однак перемогу здобули учні 8 класу.