12 квітня -День космонавтики

12 квітня весь світ відзначає День авіації і космонавтики . Це особливий день- день тріумфу науки та всіх тих, хто сьогодні працює в космічній галузі.

12 квітня 1961року старший лейтенант Ю. А. Гагарін на космічному кораблі «Восток» вперше в світі здійснив орбітальний обліт Землі, відкривши епоху пілотованих космічних польотів.

Політ, що тривав всього 108 хвилин, став потужним проривом в освоєнні космосу.

Сотні мільярдів планет, зірок і галактик, тисячі світлових років – неймовірні, неймовірні простори відкрилися людству! З моменту першого польоту людини в Космос пройшло всього лише 60 років – нікчемний період часу в порівнянні з нескінченністю Всесвіту. Але тим значніше, тим грандіозніше досягнення людини, яка зуміла за земні півстоліття вийти у відкритий космос, висадити свій десант на Місяці, побачити інші світи, відправивши в космічний простір десятки чудо-апаратів, що виконують роль очей і вух людства на орбітах далеких планет і на безкрайніх марсіанських рівнинах.

Запрошуємо наших учнів взяти участь у космічній вікторині «Космос – дорога без кінця…» (https://naurok.com.ua/test/start/4277).

Ті класи, в яких буде найбільше учасників вікторини, отримають подяки за участь.

Сучасна людина володіє не тільки технологіями, за допомогою яких можна виводити на орбіту багатотонні ракети, запускати супутники за межі Сонячної системи і виробляти мегавати електроенергії, але і технологіями, здатними багаторазово знищити власну планету і самих себе. З поглибленням технологічного прогресу на людство лягає велика відповідальність – якщо ми розуміємо, яке наше справжнє становище у Всесвіті, і наскільки ми незначні в порівнянні з Нескінченністю, ми не маємо права на помилку – на кону наше виживання і саме існування життя на Землі.