![](http://kumr.raiosvita.mk.ua/wp-content/uploads/2019/12/yzobrazhenye_viber_2019-12-01_20-40-53-1024x576.jpg)
1 грудня вся світова спільнота відзначає Всесвітній День порозуміння з ВІЛ-інфікованими. Цього дня людство згадує про те, яку серйозну загрозу для життя людей несе ця глобальна проблема. Всесвітній День порозуміння ВІЛ-інфікованими став одним із найбільш визнаних міжнародних днів здоров’я і можливістю підвищити рівень обізнаності про це захворювання і його профілактику.
Цей день почали відзначати з 1988 році. Тоді міністри охорони здоров’я всіх країн закликали до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією про ВІЛ/СНІД. З того часу він відзначається щороку. За інформацією ООН, за минулих п’ять років виявлені випадки зараження ВІЛ зменшилось на 20%. Натомість, в Україні цей показник досі високий. Щодня в Україні реєструється 48.5 випадків захворювання ВІЛ-інфекцією.
«Підтримуємо. Розуміємо.» – під таким гаслом до 1 грудня –пройшли заходи в нашій школі. На позакласному заході «Обери життя», який відбувся 26 листопада 2019 року учні 5 класу розширили свої знання про небезпеку епідемії ВІЛ\СНІДу. Організувала та провела захід класний керівник Добровольська Н.Г. Класні керівники 5-11-х класів провели профілактичні бесіди «Знати, щоб жити», «Жити в світі, де є ВІЛ» та ін.
Такі заходи допомагають учням усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД, уберегти себе від цього страшного захворювання, зробити правильний вибір у житті.
Учні 8-11 класів (класні керівники Мирпоник О.С, Гладкевич А.В., Слободянік В.Б.) переглянули документальні фільми «Життя на повну силу», «Правда про СНІД». Завершився показ обговоренням фільмів.
Бібліотекар Басалига В.В. провела анкетування учнів 8-11 класів з даного питання.
30 листопада в школі відбулася Акція «Червона стрічка». Учні та педагоги школи прикріпили червоні стрічки до свого одягу як символ боротьби з глобальною епідемією, яка охоплює всі континенти, країни, міста. Ідея червоної стрічки належить американському художнику Франку Муру.
Червона стрічка – символ підтримки інфікованих людей, протидії дискримінації і суспільної ізоляції людей, що живуть з ВІЛ/СНІДом, надії на майбутнє без СНІДу. Вона означає: «Я знаю про проблему ВІЛ/СНІДу і я не байдужий до неї».
Учні 8-11 класів написали ессе з даної теми. Накращим визнаний твір учня 10 класу Гладкевич Дениса.