Вже 35 років Україна живе з болем Чорнобиля. Це проблема, що торкнулась майже кожної української сім’ї та всього світу. А ще це найбільша світова катастрофа з епіцентром за 100 кілометрів від Києва. Та чи знаємо ми достатньо про Чорнобиль, його минуле, сучасне й майбутнє? Що розкажемо про нього наступним поколінням та як нам говорити про нього зі світом? До 35-х роковин Чорнобильської катастрофи ГО «Європейський Інститут Чорнобиля» презентує серію заходів, до яких може долучитися кожен небайдужий і повернути тим самим Чорнобиль у поле свідомості суспільства.
Сучасні уроки про Чорнобиль на YouTube
Коли дивитись: 26 квітня
Оновити дидактичний матеріал та формат традиційних Уроків пам’яті Чорнобиля для учнів 1−11-х класів до 35-х роковин трагедії взявся Європейський Інститут Чорнобиля.
Оновлення стосуються як змісту (у зв’язку з появою нової інформації з розсекречених документів КДБ), так і формату — уроки будуть представлені сучасними відеороликами для всіх 11 класів на YouTube. А ведучим чотирьох уроків про Чорнобиль став шоумен і актор Володимир Остапчук.
Міжнародна акція «Чорнобиль 35»
Коли взяти участь: у ніч на 26 квітня
Це унікальна нічна подія в Прип’яті, до якої може долучитися кожна людина на планеті. Флешмоб «Чорнобиль. Запали свою свічку» стартує в ніч на 26 квітня об 01:24 за Києвом. Саме в той час, коли стався вибух на Чорнобильській АЕС, запалимо 35 свічок у пам’ять про катастрофу.
Коли завантажувати: 26 квітня
Чорнобиль діджиталізували та презентують перший офіційний додаток з AR-технологією українською та англійською мовами. Це повноцінний інформаційний ресурс з історії Чорнобиля з практичною інформацією для туристів, через який з будь-якої точки світу можна здійснити віртуальну подорож у чорнобильську зону відчуження. Ось яку інформацію ви отримаєте, завантаживши Chornobyl App:
- Віртуальний тур Чорнобилем
- Спростування фейків
- Розсекречені матеріали
- Сучасне життя Чорнобиля
- Відомі та заборонені локації
- Унікальні фото було/стало
- Наукові та культурні проєкти