З цією квіткою у народних піснях порівнюють гарну дівчину. Калина прикрашає український віночок, її можна побачити на вишиванках. Білий цвіт символізує чистоту почуттів та надію на кращу долю. Червоні грона – символ крапель крові, що пролилася борцями за волю. Зелене листя – пробудження молодого покоління – надії нації. Таким чином, калина символізує красу, продовження роду.
15 вересня класовод 2 класу Вайсман Людмила Сергіївна провела з учнями 2 класу інтегрований урок читання на тему: « Калина – символ України». Вчителька поставила за мету: розширити знання дітей про калину як рослину та як символ України, збагачувати словниковий запас учнів, розвивати мовлення, сприяти вихованню любові до рідного краю, бережливого ставлення до природи, розвивати зорове сприйняття, ознайомити дітей з фольклорними творами про калину.
Протягом уроку діти з радістю виконували різноманітні завдання: розповідали вірші про калину, відгадували загадки, в групах складали вірші, слухали та виконували пісні, весело танцювали.
Урок завершився читанням вірша «Посадіть калину».
Посадіть калину біля школи,
Щоб на цілий білий світ
Усміхався щиро долі
Материнський білий цвіт.
Посадіть калину на городі,
Щоб заквітнула земля!
Із роси – пречиста врода,
З неба – почерк журавля.
Посадіть калину коло тину,
Щоб злагода цвіла!
Буде щедрою родина –
Буде честь їй і хвала.
Посадіть калину в чистім полі.
Хай вона освятить час!
Рід наш дуже любить волю,
Хай же воля любить нас!
Посадіть калину біля школи.
А щоб цвіт її не стерся,
Не зів’янув на спориші,
Посадіть і коло серця,
Щоб цвіла вона в душі.