7 грудня – День української хустки

Хустка супроводжувала людину протягом усього життя — від народження і хрестин до поховання та поминання. Нею обдаровували кумів під час хрестин і весіль. Традиційна хустка – справді український національний оберіг, який супроводжує українських жінок від самого народження і до кінця життя.

   Українська хустка споконвіку була оберегом кожного роду , передавалася у спадок, була своєрідним захистом і гордістю кожної родини, ознака краси чарівних українських жінок. Хустка символізувала любов та свободу, вірність традиціям і патріотизм. Кожен колір, візерунок на хустці – символічний і має своє значення, і усе це сплітається у своєрідну картину нашої української природи, історії, життя та традиції українського народу.

Класовод 3 класу Камінська Л.Є. провела виховну годину “Українська хустка- святий оберіг”.

Раніше дівчата та жінки носили хустку протягом усього року. При цьому хустина була обов’язковим головним убором заміжньої жінки.

Також хустка була маркером соціального стану жінки: молодиці носили білі або яскраві хустки, старші жінки – темні, вдови – чорні. Водночас хустина свідчила й про рівень достатку родини, адже заможні жінки носили хустки із дорогих тканин, бідні – із дешевших.

Хустину використовували й у різних обрядах, зокрема весільних. Найпопулярніший – покриття голови нареченої хусткою. Це символізувало вихід із дівоцтва та початок заміжнього життя. Ця традиція, до речі, збереглася в Україні й донині.

Хустка життя, як її називають у народі, – нетлінна пам’ять про наших мам, бабусь, прабабусь – берегинь українського роду, тож нехай цей символ буде незмінним оберегом від усього злого і недоброго!